fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

trop

vinnie

co znamena, kdyz nekdo po uziti marihuany chytne/dostane trpoa? je to dobry nebo spatny stav?

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den, vinnie,

 

bohužel nevím, co přesně si pod tímto slangovým termínem přesně představit. Obávám se, že význam slova "trpoa" vám nedovedu vysvětlit. Sama moc nevím, co si pod ním představit. Užívání slangových výrazů se může hodně lokálně lišit, nemluvě o tom, že vy hovoříte slovensky. V češtině lze dohledat stav slangově označovaný jako "trop", což v zásadě znamená něco v tom smyslu, že úplně odpadnete, nevíte, co se děje, někdo to popisujete jako stav, kdy o sobě vůbec neví, třeba i omdlí nebo usne, má okno. Někomu je takový stav příjemný, někomu ne. Pak je tu běžněji užívanýb termín trip ... to je označení pro zážitek na halucinogenech, překládaný jako "výlet". Nicméně i ten se může zvrtnout v tzv. bad trip ... tj. hodně nepříjemný zážitek na halucinogenech. S ohledem na to, jaké množství THC se dnes v marihuaně vyskytuje, používá se tento termín i v souvislosti s užitím marihuany.

 

Snad tedy alespoň takto.

 

Kdybyste chtěla termín upřesnit, potřebovala bych, abyste více popsala, co pro danou komunitu uživatelů, od které tento termín máte, toto slovo označuje. Ostatně není od věci poptat se mezi svými známými, rychle zjistíte, jak se významy jednotlivých slov mohou lišit i mezi lidmi v jedné komunitě. I proto vřele doporučuji si prostudovat nějaké spolehlivější zdroje informací, než jsou sociální sítě, facebook a diskuse na internetu. Zkuste se podívat např. na naše stránky nebo na stránky Národního monitorovacího střediska, odkazy posílám níže.

 

www.drogy-info.cz

Drogová poradna - marihuana

 

Tak či onak - nevím přesně, z jakého důvodu se ptáte, ale vždy je dobré si dopředu zjistit informace a vědět, do čeho se pouštím. Rozhodně je lepší být opatrnější, než bezhlavě riskovat. Každý jsme jiný, někdo rád jahody, jiný je na ně alergický a ochutnání kousku ho může přizabít - tím chci říct, že příjemný zážitek někoho jiného nezaručí, že to samé bude příjemné i vám. Není to záruka vůbec ničeho.

 

Dávejte na sebe pozor. A kdyby bylo potřeba, neváhejte znovu napsat.

 

S pozdravem,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko