fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Armodafinil

Anonym

Dobrý den,
cca půl roku užívám waklert pro snížení únavy a zlepšení schopnosti soustředění. Beru ho nepravidelně, asi průměrně 4 dny v týdnu, většinou 75mg po probuzení a 75mg za dalších několik hodin (nikdy nepřekračuju 150mg/den). Většinou lék ještě kombinuju s něčím dalším jako kapsle Brain Active, energy drinkem, takže často potom funguju na kombinaci armodafinil+kofein. Občas sleduju mírnou nevolnost a třes. Jeden náročnější den, kdy mi celkově nebylo nejlépe (zase třes a nevolnost) tak cca 6 hodin po užití léku se mi přihodilo silné krvácení z nosu (trvalo něco málo přes hodinu, řešeno elektrokoagulací). Můj dotaz je, jestli je možná spojitost mezi užíváním waklertu a zvýšeným krvácením/zředěním krve? Případně mohl to být třeba důsledek zvýšeného tlaku po užití? A jak bezpečné je podle vás v užívání pokračovat? Děkuji za odpověď

Odpověděl: Zbyněk Oktábec

Dobrý den,

 

na tento přípravek upozornil Státní ústav pro kontrolu léčiv v listopadu 2018. Jedná se o léčivo, které nesplňuje požadavky na uvedení do oběhu a distribuce léčiv v ČR, viz http://www.sukl.cz/leciva/upozorneni-na-lecive-pripravky-modafinil-modvigil-waklert.

 

Rozhodně bych Vám tedy nedoporučil pokračovat v užívání jmenovaného přípravku, zvláště pak v kombinacích jaké uvádite. Správně totiž předpokládáte, že krvácení z nosu může být projevem zvýšeného krevního tlaku po užití zmoňovaného přípravku, navíc v kombinaci s dalšími látkami, kreve mohou riziko zvýšení krevního tlaku potencovat.

 

Stačí to takto?

 

S pozdravem

Dr. Zbyněk Oktábec

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko