fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

pokračování

XxvallxX

dobry den, dnes jsem jiz 35 dni cista,a kupodivu co se divim to zvladam skvele, dokonce i pritel omezil pervitin.Nasla jsem si novy konicek=posilovnu, na zlepseni kondičky a lepsi zivotni styl,vim ze to bude ještě beh na dlouhou trat, ale snad to pujde jen dobře, dekuji za vase odpovedi.

Odpověděl: Amrit Sen

Zdravím Vás,

 

díky za pozitivní zprávu, pěkné rozhodnutí, každý den se počítá. Správně píšete, že půjde, mají li být Vaše snahy úspěšné, o běh na delší trať. 

 

Čtu dvě nejzásadnější úskalí. První, že žijete ve vztahu s přítelem, který užívá drogy. Že omezil užívání, je chvályhodné. Nerad bych Vám kazil nadšení, ale abstinence při soužití s aktivním uživatelem, je zpravidla neudržitelná. Druhé, že jste na to sama, bez odborné pomoci, nebo podpory svépomocného společenství uzdravujících se a uzdravených závislých.

 

Co může posílit Vaše šance je navázat kontakt s odbornou podporou, lze i anonymně a zcela nezávazně. Budete pevnější v kramflecích a dozvíte se, jak na to při minizalizaci rizik a útrap, zároveň Vás odborníci upozorní na chyby, kterých byste se měla vyvarovat. Můžete si vyjednat i průběžňejší konzultace, abyste věděla, jak reagovat v náročnějších situacích, které nejbližší čas bezesporu přinese.

 

Zavolejte do nejbližší bezplatné služby pro uživatele návykových látek a domluvte si termín schůzky. Nesejde na tom, jestli zvolíte adiktologickou ambulanci, kontaktní centrum, nebo AT poradnu

 

Pokud budete mít možnost zajít na mítink NA - Anonymních Narkomanů, neváhejte a zajděte tam, budete příjemně překvapená.

 

Když napíšete ve kterém, nebo poblíž kterého většího města bydlíte, rádi Vám obratem potřebné kontakty na bezplatné i anonymní služby obratem pošleme.

 

Jak je můžete, podle oblasti a typu zařízení, vyhledat sama, se dozvíte na stránkách naší poradny, v rubrice Kontakty: http://www.drogovaporadna.cz/kontakty.html


NA - Anonymní Narkomani CZ: https://anonymni-narkomani.webnode.cz/

 

Přeji Vám vše dobré, držím palce!

Kdykoli napište, Amrit Sen.

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko