fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Dotaz

Tereza

Dobrý den, chci se zeptat, nedávno nás zastavila s přítelem hlídka PCR, kdy mi byl udělám test na drogy s pozitivním výsledkem na amfetaminy, poté jsem šla na krev a čekám na výsledky, přítel občas bere a tak se chci zeptat, jestli se mi mohl pervitin dostat do těla i jinak např. přes kůži, občas jsem ho držela v ruce. Nikdy jsem si to nesnupla, ani nekourila. Přítel parkrat zakouril pervitin ze sklenenky doma, ale to už dávno.Dekuji

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den,

 

je velice nepravděpodobné, že by se vám pervitin dostal do těla přes kontakt s kůží přítele, který byl pod vlivem. Ani není příliš pravděpodobné, že by se vám do těla vstřebalo skrz kůži (i při držení pervitinu) tolik pervitinu, abyste měla positivní testy. V případě kontaktu se sliznicí by to ale mohlo být jiné - nicméně předpokládám, že byste si v takovém případě na sobě všimla nějakých stimulujících účinků - a v tom případě by byl výsledek testů snadno vysvětlitelný.

 

Teprve testy z laboratoře řeknou, jak jste na tom byla ve skutečnosti. Někdy může být výsledek testu falešně positivní, může reagovat i na metabolity, a teprve laboratorní testy prokáží výši hladin látek těle. 

 

Jste si jistá, že jste nebyla v nedávné době pod vlivem? Existuje totiž i jiný způsob, jak by se do vás pervitin mohl dostat - např. v pití, stravě nebo jinak? Jste si něčeho takového vědomá? Jak moc v tomto směru můžete příteli věřit? Kdyby tomu tak bylo, vysvětlilo by to reaktivitu policejního testu, ale zároveň by to znamenalo i právní potíže pro vás, případně vašeho přítele. 

 

Pokud byste se ale dostala do situace, kdy byste potřebovala právní pomoc, můžete se obrátit na naši spřátelenou Právní poradnu asociace neziskových organizace (dále jen PP A.N.O.) a využít jejich rad. Tato služba je zdarma, ve výjimečných případech klienty dokonce právně zastupují. Základem možné spolupráce však je vaše ale i přítelova upřímnost (jste si jistá, že vám drogy nějak nepodsouvá?).

 

Budu ráda, když napíšete víc. Kdyby bylo potřeba, nebojte se znovu ozvat.

 

 

Zde slibovaný kontakt na PP A.N.O.

Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

 

http://poradna.asociace.org/

 

S pozdravem a přáním, aby se vše vysvětlilo,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko