fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Těhotná narkomanka

Babi

Jsem zoufalá s dcery,nejen ze ji není ani 18(bude ji až v říjnu) ale co je špatný,ze je v jiném stavu a přistihla jsem jí jak si dává nějakou drogu .Samozřejmě mi řekla ze je to vitamín ale nevěřím ji to.Vím,ze jsem ještě do toho října za ní zodpovědná,ale musela bych ji asi udat a taky ještě to těhotenství.Otec je údajně pryč ale taky se mi to už nechce věřit.Co mohu dělat prosím vás.Ja nikdy žádné drogy nebrala,jen teda cigarety kouřím,to ano

Odpověděl: Jana Justinová

Dobrý den,

situace, kdy dítě pravděpodobně užívá drogy, je velmi vážná. Pokud je ale dcera navíc těhotná, je to o to vážnější a je třeba začít vše hned řešit. Především by měla jít dcera co nejrychleji k lékaři, aby potvrdil těhotenství a sledoval ji. Je třeba, aby se rozhodla, zda si dítě nechá nebo ne, a pokud ano, pak by bylo dobré dotlačit ji k co možná nejzodpovědnějšímu chování. Tedy rozhodně žádné drogy. Chápu, že to bude těžké, ale přeci jen opravdu jste za ni ještě zodpovědná a tak na lecčems můžete trvat. 

 

Váš dotaz je velmi stručný, takže si z něj nelze udělat představu o celé situaci. Doporučovala bych proto co nejrychleji navštívit kromě doktora ještě také některé z center pro rodiny uživatelů. Tam by Vám poradili, jak dál co nejlépe postupovat. 

 

Pokud byste měla zájem, můžeme se domluvit na konzultaci v pražské Poradně pro rodiče, která funguje bezplatně, a když budete chtít, pak i anonymně. Více o našem zařízení najdete na http://www.sananim.cz/poradna-pro-rodice-(ppr).html. Je možné objednat se telefonicky, mailem, nebo přímo zde prostřednictvím poradny, když napíšete, jaké jsou Vaše časové možnosti.

 

Pokud je to pro Vás daleko a nevíte, kam se obrátit u Vás v okolí, napište prosím nejbližší město, kontakt Vám ráda zašlu.

 

S pozdravem

Jana Žáková

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko