fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

jak poznat varnu

FoXiCZEk

Dobrý den,
občas v nočních hodinách (naposledy po 11 večer) se k nám přez stoupačky line silný chemický zápach z bytu pod námi. nevím jak bych tento zápach popsal. dnes jsme pozvali technika jestli nahodou nejde o unik plynu a potvrdil nám, že se o plyn nejedná. zápach je dráždivý a štípe v nose. a přítelkyni se z něj točí hlava. Máme doma šestitýdení dítě a bojíme se aby mu tento neublížil. je nějaká možnost jak poznat, že tento zápach vychází z varny pervitinu? soused pod námi působí na první pohled jako uživatel, ale nechci jej soudit. známe ho jen od vidění.

Odpověděl: Amrit Sen

Zdravím Vás,

 

díky za důvěru. Ať už se v bytě pod Vámi vyrábí drogy, či ne, nahlašte situaci správci, nebo majiteli domu a zároveň volejte policii 158.

To je nejbezpečnější řešení.

 

Nahlásit problém můžete i na sociálním odboru Vašeho spádového úřadu, například na oddělení OSPOD, tím spíš, že se jedná o možné ohrožení dítěte.

 

Pokud by se měla opakovat situace, kdy Vám, blízkým, nebo někomu z domu bude zle, s podezřením na souvislost s chemickými výpary, volejte kromě policie a lékařské pomoci 155, také Toxikologické informační středisko, Kliniky pracovního lékařství VFN a 1. Lékařské fakulty University Karlovy.

 

Pro podobné případy, laické i lékařské dotazy na akutní intoxikace, jsou vyhrazeny

SPECIÁLNÍ LINKY TIS

224 919 293 

224 915 402 

 

Budeme rádi, když dáte vědět, jak se situace vyvíjí, a jestli Vám byla odpověď užitečná.

 

Přeji pohodu, bezpečí a klid Vám, rodině i obyvatelům domu.

Kdykoli napište, Amrit Sen.

 

 

 


 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko