fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Odpověď

Monika

Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď - Monika
Poškozená přepážka?
31.12.17
Byla mi položena otázka a nevěděla jsem, kam odepsat. :)
Na začátku abstinence jsem docházela na ambulantní léčbu do Kontaktního centra. Což mi opravdu hodně pomohlo, i když jsem si nejprve myslela, že mi nepomůže nikdo. A pak už to bylo jen o tom chtít. Do centra jsem přestala chodit, protože jsem to chtěla zvládnout sama. Momentálně žiji úplně jiný život, vrátila jsem se do běžného života a pohybuji se v naprosto jiné společnosti, než když jsem byla závislá na drogách. Studuji vysokou školu a mám práci, kterou jsem vždy chtěla. Drogy se mi naprosto hnusí a myslím, že snad žádné problémy kromě krvácení z nosu nemám. Jediné co mi vadí, že už to nemůžu vzít nijak zpátky a občas si celé to okolo pervitinu vyčítám. Nicméně to je asi jediné.
Jinak děkuji za odpověď a k lékaři určitě zajdu. :) Přeji hezký den M.

Odpověděl: Amrit Sen

Moniko, zdravím Vás,

 

je fajn, že se ozýváte. Máte můj respekt, že se držíte a žijete, jak se zdá, spokojeně. Možná bude stát za to, zvážit nějakou doléčovací aktivitu, mnoho závislých "relapsuje", třeba i po dlouhé době, právě díky tomu, že doléčování podcení. Nemusí jít přímo o terapii, osvědčují se například návštěvy mítinků NA - Anonymních narkomanů, svépomocného společenství vzájemně se podporujících uzdravených a uzdravujících se závislých:

https://anonymni-narkomani.webnode.cz/

 

Co se v minulosti stalo, hoďte za hlavu s poučením a vědomím, že ať už to prožíváte jakkoli, zůstanete "ohroženou" navždy.

Budoucnost je Vaše a jedním z darů, který lidé, kteří se dokázali se svou závislostí "popasovat", dostávají jako bonus k vynaloženému, poctivému úsilí, je potřeba žít naplno přítomným okamžikem, tady a teď. Pečujte o něj s láskou.

 

Od Vašeho předchozího dotazu uplynul delší čas, možná s podivem, že jste k lékaři ještě nezašla. Neodkládejte to, ať máte klid.

 

Přeji Vám vše dobré, držím palce!

Amrit Sen

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko