fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Únava

Aaa

Dobrý den,
Právě mám za sebou jedno ze svÝch pervitinovych "obdobícek"
Pervitin užívám vdechovanim, oralne nebo rektalne od svÝch 15let. Vždy maximálně 3-4měsíce potom mám zhruba stejnou pauzu vysazení. Nejdelší období pravidelného užívání bylo asi 2roky, s tím, že jsem měla pauzu cca 2roky a pervitin užívala pouze vikendove cca 1x za měsíc. Vypadá to asi tak, že třeba 4-5dní beru (většinou na tom i pár hodin spím i přes užití), pak dva dny neberu, spím a veru zase. Na pervitinu zvladam poměrně náročný životní styl, chodím do práce, aktivně sportuji, věnuji se fitness.
Akorát teď jsem trochu pretahla - jízda trvala 16dní v kuse, bez vysazení, úplně jsem přestala vnímat čas, do toho se přidal sex na pervitinu, a což se mi nestává, opravdu hodně mě začalo bolet u srdce, nemohla jsem už vykonávat náročnou fyzickou činnost. Rutine bych to asi zvládla ale fyzicky to nešlo. Jakoby moje tělo prestavalo pracovat..otoky, potíže s travenim, bolesti kloubů, zubů, fleky po těle, spadly mi svaly, zalila jsem se vodou.. Teď už 5den spím - je to strašně dlouho.. ale bodani ve středu hrudníku se vrací při větší fyzické aktivitě. Nemohla jsem si nějak ublížit?
Jinak bych ráda dodala, že na pervitinu běžně jim, doplňuji minerály a vitamíny, makro mám spočítané tak aby tělo stradalo co nejméně pod banální metabolismus se nikdy nedostanu.

Odpověděl: Jana Justinová

Dobrý den,

takovou jízdou jste si ublížit mohla, teď se ale ještě nedá říct, co se děje. Snad to bude opravdu jen extrémní přetížení organismu a ten se z toho sebere. Dejte si teď dlouhou pauzu od pervitinu, pokud možno se ani fyzicky nepřepínejte, vynechala bych i cvičení. Máte to sice teoreticky spočítané, ale dvoutýdenní jízda na pervitinu je mimo veškeré tabulky a výpočty, nikdy nemůžete odhadnout, jak tělo zareaguje. Kromě toho takové zátěže se střádají a každý další tah může být snášen mnohem hůře než ten předešlý. Mohla jste si přivodit leccos, mohou to být problémy s plícemi, se srdcem, těžko takhle na dálku říct. Teď hlavně odpočívejte, chovejte se, jako byste byla po nemoci. Tělo Vám taky možná říká, že na tohle už prostě nemá...

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko