fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Smrkani krve

Jana

Dobrý den, jednou za čas užiju drogu, cca jednou za 14 dnů až měsíc. Včera jsem měla koks a dnes smrkam krev a nosní dírku mám stále znecitlivelou.
Přejde to? Nejsem pravidelný uživatel, tak si to smrkani krve nějak nedokážu vysvětlit. Děkuji

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Jano, zdravím Vás.

 

Nosní přepážka je chrupavčitý orgán, který dělí dutinu nosní na dvě části (nosní dírky). I laickým pohmatem lze zjistit, v jakém stavu se Vaše nosní přepážka právě nachází. V přední části se jedná čistě o chrupavku, pokud by byla poškozena, je pravděpodobné, že bude v těch asi místech volnější.

 

Nadměrná, ale i průběžná konzumace nosem (kokain/pervitin) způsobuje odumírání tkáně a tím postupné  poškozování. Může dojít až k její perforaci (protržení).

 

Během praxe jsem viděla mnoho zdevastovaných nosních přepážek, není to nic příjemného. Z nosu se uvolňují krvavé chuchvalce (odumřelé tkáně). Dalším příznakem je ucpaný nos jako při rýmě, samovolné krvácení, bolesti hlavy a další nepříjemné pocity. Pokud dojde k perforaci, většinou je pak nezbytný operativní zákrok, což není zrovna levná záležitost.

 

Zdravotní potíže se nedají zodpovědně zhodnotit přes internet. Obávám se, že na tuto otázku by Vám nejzodpovědněji mohl odpovědět pouze lékař na základě vyšetření.

 

Mějte se hezky a buďte opatrná.  

S pozdravem, MK

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko