fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Mohu kourit marihuanu?

Jellen

Mel bych dotaz,jestli mohu kourit marihuanu,kdyz jsem mel mononukleuzu.Zajimali by me taky skodlive ucinky koureni travy na jatra.Dekuju za odpoved,Jellen.

Odpověděl: Dana Holubová

Kouření marihuany Vám nemůžu doporučit, ani kdybyste byl zdravý jako ryba. Z nepříjemných účinků, které se objeví vždy, budu jmenovat poruchu soustředění a paměti a kouření samotné (víc nežádoucích látek vzniklých spalováním než z běžné cigarety). Pak jsou tu ale ještě ty méně časté, nevypočitatelné účinky (poruchy nálad, nutkavé příznaky, psychotické stavy). Můžete se podívat do hesla Cannabinoidy. Mononukleóza je celková a také dost nevypočitatelná nemoc, nejde jen o játra. Možná výraznější je její zásah do imunitního systému a celkové oslabení. Setkala jsem se s tím, že po užití marihuany v rekonvalescenci po této chorobě, zažil onen člověk silný, extrémně nepříjemný stav, podobně jako při "bad tripu". Tvrdil, že neskočil z okna jen proto, že k němu nedokázal dojít.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko