fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

cannabis

koudelis

vazena poradno rad bych se dozvedel jake jsou nezadouci ucinky pri dlouhodobem pozivani cannabisu. Dekuji za odpoved

Odpověděl: Martin Hulík

Možných komplikací je mnoho, zda se opravdu objeví a v jaké míře, je možné odhadnout až při bližším posouzení konkrétního případu. Týká-li se to přímo vás, nabízím možnost zavolat k nám do stacionáře (02/803130) a promluvit si o tom.
Obecně: riziko vzniku závislosti, větší možnost kontaktu s populací uživatelů dalších drog a tedy snadnější přístup k takzvaně tvrdým drogám, zdravotní komplikace srovnatelné s kouřením cigaret: riziko vzniku rakoviny plic, dýchací potíže, snížená kondice, oslabení imunity... Riziko nehody během intoxikace (jiné vnímání skutečnosti, snížená sebekontrola), poruchy krátkodobé paměti, celkově snížená motivace a schopnost zvládat každodenní povinosti a zátěžové situace, psychické problémy nejrůznějšího druhu, je-li k nim jedinec náchylný, flashbacky, atd. Rizika budou větší, pokud uživatel není dospělý, rizika také pochopitelně rostou s délkou a vyšší frekvencí užívání.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko