fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Menší problémek s Extází

Katka

Potřebovala bych poradit s jednou věcí: beru si asi 2-krát měsíčně Extošku na akcích v klubech. Zatím jsem ji měla asi 15-krát. Často se mi stalo, že asi po 45 minutách od nájezdu najednou na mě na chvilku dolehla hrozná depka. Byl to naprostej opak tý euforie, najednou jsem si připadala hrozně, jako nějakej divnej šašek na tom parketě a přišlo mi, že se vlastně na nic v životě ani netěším. Normálně (bez E) jsem takhle hroznej stav měla snad dvakrát v životě. Naštěstí ta depka nikdy netrvala dlouho, pak přišla nádherná vlna úlevy a štěstí a dál mi ta pilule jela, jak to má bejt. Nikdy jsem nenašla příčinu, proč mě to občas takhle na chvíli hodí do depky a taky jsem si v tom stavu od toho nemohla pomoct, muselo to přejít samo. Moje kamarádka nic podobnýho nezažila, chtěla bych se zeptat, co může být příčinou a jak bych se tomu mohla vyhnout (samozřejmě, jeden způsob už vím - nebrat E :))...jinak totiž MDMA stavy hrozně miluju !! Dík !

Odpověděl: Dana Holubová

To co popisujete, se někomu po užití extáze stává. Velmi podobné stavy se objevují po marihuaně. Proto si myslím, že je to způsobeno mírným halucinogenním efektem obou látek, na který jste asi citlivější. Rozumná rada, kromě té, kterou sama píšete, na to není. Rozhodně se vyhněte alespoň všem ostatním stimulačním látkám. Pokud byste stála o podporu ve zvládání Extáze, obraťte se v Praze na Prev-centrum, Na Folimance 15, Praha 2,tel./fax 02/ 22 56 18 21, 22 56 18 24, nebo na jakékoliv K-centrum (v Kontaktech ). Porada může být anonymní.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko